Održano županijsko natjecanje iz geografije


Osnovani stručni aktiv geografije srednjih škola HBŽ je uz potporu Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa organizirao po prvi put natjecanje učenika iz geografije na školskoj i županijskoj razini. Natjecanje je bilo organizirano za učenike prvih, drugih i trećih razreda prema nastavnom planu i programu za gimnazije.

Na školskom natjecanju iz geografije početkom četvrtog mjeseca ove godine sudjelovalo je ukupno 170 učenika od kojih je 30 najboljih pristupilo županijskom natjecanju.
Na školskom natjecanju su sudjelovale sve škole u županiji osim SŠ Drvar, SŠ Kupres i Gimnazije Tomislavgrad. Nažalost, stručnom povjerenstvu za provedbu natjecanja nije poznat razlog ne sudjelovanja ovih škola na natjecanju.

Nakon održanih školskih natjecanja i postignutih rezultata pristupilo se provedbi županijskog natjecanja učenika srednjih škola. Županijsko natjecanje se održalo u prostorijama Gimnazije Livno 9. 5. 2016. godine, a najbolji geografi srednjih škola po razredima u našoj županiji su:

1. razred Škola
1. Martina Periša Gimnazija Livno
2. Sara Čečura Gimnazija Livno
3. Marija Mandić Gimnazija Livno

2. razred Škola
1. Iva Ištuk Gimnazija Livno
2. Filip Jurić S.Š. „Tin Ujević“ Glamoč
3. Toni Kelava Gimnazija Livno

3. razred Škola
1. Mario Novokmet Ekonomska škola Livno
2. Ivan Čelar Gimnazija Livno
3. Anđela Jurič Gimnazija Livno

Svi učenici sa županijskog natjecanja će dobiti pohvalnice, učenici koji su osvojili prva tri mjesta priznanja, a najbolji će dobiti i prigodan dar.

Stručno povjerenstvo čestita svim natjecateljima na ostvarenim vrlo dobrim rezultatima znanja i vještina iz geografske znanosti.

Predsjednik povjerenstva
Krešimir Milošević, prof.

Stručni aktiv geografije Hercegbosanske županije

 

Rezultati provedenog županijskog natjecanja iz geografije održanog u Gimnaziji Livno, 9. 5. 2016. u 12:30

 

 

 1.  RAZRED

                  Škola    Ukupno    Ostvareno
1.  Martina Periša Gimnazija Livno 70 46
2.  Sara Čečura Gimnazija Livno 70 44
3.  Marija Mandić Gimnazija Livno 70 38
4.  Josip Ištuk S.S.Š. S.S Kranjčević Livno 70 33
5.  Mario Bagarić S.S.Š. Tomislavgrad 70 30,5
6.  Ruža Križan Gimnazija Livno 70 27
7.  Ilija Baković S.S.Š. Tomislavgrad 70 23,5
8.  Ivana Čujić S.S.Š. Tomislavgrad 70 22,5
9.  Josip Perić S.S.Š. Tomislavgrad 70 21,5
10. Ilijana Ivković Gimnazija Livno 70 19

 

 

 2.  RAZRED

                  Škola    Ukupno    Ostvareno
1.  Iva Ištuk Gimnazija Livno 70 63.5
2.  Filip Jurić S.Š. „Tin Ujević“ Glamoč 70 60,5
3.  Toni Kelava Gimnazija Livno 70 55
4.  Željko Jokić S.Š. „Tin Ujević“ Glamoč 70 51,5
5.  Matej Mihaljević Gimnazija Livno 70 50,5
6.  Marija Klišanin Gimnazija Livno 70 43,5
7.  Luka Lučić S.Š. „Tin Ujević“ Glamoč 70 41,5
8.  Tomislav Damjanović S.Š. „Tin Ujević“ Glamoč 70 23

 

 

 3.  RAZRED

                  Škola    Ukupno    Ostvareno
1.  Mario Novokmet Ekonomska škola Livno 70 58.5
2.  Ivan Čelar Gimnazija Livno 70 57.5
3.  Anđela Jurič Gimnazija Livno 70 52
4. Cecilija Maganić Gimnazija Livno 70 51
5. Mia Mihaljević Gimnazija Livno 70 53
6. Nikolina Krišto Gimnazija Livno 70 48.5
7. Pere Križan Gimnazija Livno 70 45
8. Dominik Ivković Gimnazija Livno 70 44
9.  Haris Bulić Ekonomska škola Livno 70 35
10. Mario Vrdoljak Ekonomska škola Livno 70          21
10. Ljuba Brdar Ekonomska škola Livno 70          21

 

Županijsko povjerenstvo za provedbu natjecanja

__________________       _________________     ________________

Krešimir Milošević (predsjednik)           Ladislav Kutleša (član)             Tomislav Kelava




Komentari su zatvoreni.