Prije 70 godina, odlukom osnivača Gradskog narodnog odbora Livno od 4. ožujka, utemeljena je Gimnazija Livno. Ovog proljeća svečano ćemo obilježiti ovu veliku obljetnicu, prisjećajući se prošlosti i gledajući u budućnost.
Manifestacija “Dani livanjske Gimnazije” trajat će od 29. travnja do 11. svibnja. Pored tradicionalne Večeri Gimnazije i nešto svečanijeg Svečanog školskog sata, pripremamo i Međunarodni susret gimnazijskih zborova i izložbu ”Gimnazija nekad i sad”.
Pozivamo bivše i sadašnje učenike Škole da podijele s nama svoja sjećanja i vizije za budućnost. Stare fotografije, predmete koji nas vežu za prostore Škole (muške i ženske kecelje, patike i triko, maturantske majice i zanimljive anegdote, možete nam poslati na e- poštu (gimnazijalivno2014@gmail.com) i na facebook stranicu (https://www.facebook.com/gimli2014/) ili donijeti u tajništvo škole do 2. travnja ove godine.
Svi predmeti ustupljeni Gimnaziji u svrhu izložbe bit će nakon izložbe vraćeni vlasnicima.