Na XIX. federalnom otvorenom natjecanju učenika i studenata glazbe, u organizaciji Osnovne glazbene škole „Franjo S. Vilhar, održanom u Livnu od 11. do 14. travnja 2016. članovi mješovitog zbora Gimnazije Livno pjevali su na svečanom koncertu prilikom otvorenja, natjecali se i osvojili izvrsno treće mjesto u trećoj kategoriji (kategoriji srednjih škola). Na natjecanju je sudjelovalo više od tisuću učenika iz dvadeset četiri osnovne i devet srednjih škola, studenti glazbene akademije, dvjesto osamdeset šest solista, dvjesto sedam profesora te sedamnaest zborova. Tijekom natjecanja učenici Gimnazije Livno, a članovi gradskog orkestra harmonika oduševili su svojim nastupom. Sve pohvale upućujemo i našim učenicama i učenicima koji su tijekom cijelog natjecanja pomagali kao asistenti. Zahvalnost za angažman učenika Gimnazije uputio je i ravnatelj OGŠ gospodin Mladen Jelović.
Čestitke svim učenicima i voditeljici mješovitog zbora Gimnazije profesorici KATARINI DŽEKO.
VI STE PONOS GIMNAZIJE.