U utorak 26. travnja ravnateljica Gimnazije Livno dr. sc. Sanela Popović posjetila je upravu Opće-realne gimnazije u sklopu Katoličkog školskog centra „Sv. Josip“ u Sarajevu. Povod je inicijativa za uspostavu kulturne i profesionalne suradnje dviju gimnazijskih ustanova. Tijekom ugodnog razgovora s direktorom Opće-realne gimnazije iz Sarajeva Vatroslavom Čelarom (bivšim učenikom Gimnazije Livno) o sadržaju buduće suradnje i obilaska velike, lijepo uređene i opremljene Opće-realne gimnazije dogovoreno je potpisivanje sporazuma (nakon što dokument prođe proceduru davanja mišljenja školskih tijela i Ministarstva), a što bi se trebalo dogoditi 13. 5. 2016. Tada na završnu svečanost proslave 70-e obljetnice Gimnazije Livno u posjet dolazi zbor Opće-realne gimnazije KŠC „Sv. Josip“ i uprava ustanove. U nadi kako će budući susret i uspostavljanje službene suradnje značiti nove uspjehe, prijateljstva i druženja radujemo se dolasku prijatelja iz Sarajeva. Neka buduća suradnja bude poklon školi za 70 godina njenog postojanja.