U srijedu 18. 5. 2016. godine posljednji dan nastave za maturante Gimnazije Livno obilježen je finalnim natjecanjima u malom nogometu i potezanju konopca nakon čega je u dvorani Narodnog sveučilišta održan Svečani školski sat. U gotovo punoj dvorani učenici, profesori, roditelji i gosti nazočili su proglašnju učenice generacije, učenika oslobođenih polaganja mature kao i pobjednika u školskim sportskim natjecanjima. Učenici oslobođeni mature oni kojima je uspjelo sve četiri godine gimnazijskog obrazovanja ostvariti odličan uspjeh u učenju i vladanju su: Franciska Buljan, Stipe Čečura, Mila Mihaljević, Helena Dujmović,Jana Džeko, Katarina Markov, Paula Mioč, Alda Ćefo, Nadja Karalić, Katarina Kovačević, Tomislav Krivić, Marta Pejak, Lucija Perković i Ana Tičinović.
Među četrnaest najboljih je i učenica generacije s prosjekom ocjena 5,0 Lucija Perković. ONI SU PONOS GIMNAZIJE.

Prvo mjesto u stolnom tenisu na školskom prvenstvu zaslužila je Paula Mioč 4.B. U stolnom tenisu za muškarce prvi je Stipe Vrdoljak 3.C. Prvakinje u odbojci su djevojke iz 2.B, a iz istog razreda je i pobjednički muški odbojkaški tim. Prvaci škole u malom nogometu su učenici 4.B razreda. Iskrene čestitke pobjednicima, svim sudionicima kao i učenicima i djelatnicima Gimnazije i dobro raspoloženim navijačima.