Dragi učenici i učenice, poštovani profesori i profesorice Gimnazije Livno, želim vam uspješan početak i tijek školske 2016./2017. godine.
Naša zajednička zadaća je pokazati dobrodošlicu i potporu učenicima prvih razreda Gimnazije Livno. Njih pedeset četvero od danas su dio naše uspješne zajednice.
Svima je zadatak ostvariti visoke ciljeve, a oni se postižu nesebičnim radom, uloženim vremenom, dobrom organizacijom i ulaganjem u sebe. Međusobno pomaganje imperativ je postizanja željenih ciljeva, ono je temelj i hrana prijateljstvima, samopoštovanju i sretnoj mladosti.
Učenici, vaši profesori i svi djelatnici škole tu su kako bi vas vodili kroz gimnazijsko školovanje koje je najviši stupanj srednjoškolskog obrazovanja. Uvažavajte i slijedite svoje profesore, budite i kritični i samokritični, ali učtivo i argumentirano jer je to jamstvo da ćete izrasti u odlučne, obrazovane, samostalne mlade ljude čije će ideje i intelekt graditi zajedničko sutra.

ravnateljica Gimnazije Livno
dr. sc. Sanela Popović