Cjelodnevnim aktivnostima u organizaciji Vijeća učenika Gimnazije Livno obilježeni su: Međunarodni dan srednjoškolaca u znak sjećanja na praške studente strijeljane 1939. godine zato što su protestirali protiv nacističke okupacije.
Gimnazija je odjevena u bijele košulje, kravate i mašne vizualnom porukom, poljupcem na jednom, a precrtanom šakom na drugom obrazu, ukazala na potrebu prevencije nasilja nad djecom.
Obilježavajući i Međunarodni dan tolerancije izrađen je i plakat, a učenici su prema programu obilježavanja srednjoškolaca na razini Mreže vijeća učenika BiH na vidna mjesta u gradu na balonima ostavili svoja pitanja i preporuke koje su rezultat zajedničkog rada vijeća učenika iz cijele BiH.
Navečer u 17:30 učenici i profesori Gimnazije okupili su se ispred školea nakon što su pročitani tekstovi o gradu heroju Vukovaru s tristotinjak upaljenih svijeća povorka se u tišini, dostojanstveno uputila prema gradskom trgu gdje su učenici od upaljenih svijeća formirali lik vukovarskog vodotornja. /15094485_1822784688004151_5535500241336482048_n.jpg” alt=”” />