Stručni aktiv geografije srednjih škola HBŽ je uz potporu Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i sporta organizirao po drugi put natjecanje učenika iz geografije, ove godine samo na županijskoj razini. Natjecanje je bilo organizirano za učenike prvih, drugih i trećih razreda prema nastavnom planu i programu za gimnazije.

Na županijskom natjecanju sudjelovali su većinom učenici gimnazijskog programa iz četiri škole u županiji. Četrdeset učenika je pristupilo natjecanju koje se održalo u prostorijama Gimnazije Livno 8. 5. 2017. godine, a najbolji geografi srednjih škola po razredima u našoj županiji su:

1. razred                                    Škola
1. Perka Krištić SŠ „Tin Ujević“ Glamoč
2. Josipa Mihaljević Gimnazija Livno
3. Anđela Periša Gimnazija Livno

2. razred                      Škola
1. Klara Medo Gimnazija Livno
2. Lucija Barać Gimnazija Livno
3. Slavica Krželj Gimnazija Livno

3. razred                            Škola
1. Filip Jurić SŠ „Tin Ujević“ Glamoč
2. Vilma Mihaela
Cikojević Gimnazija Livno
3. Iva Ištuk Gimnazija Livno

Učenici koji su osvojili prva tri mjesta dobit će priznanja, a najbolji će dobiti i prigodan dar.

Predsjednik povjerenstvo Krešimir Milošević, prof. čestita svim natjecateljima na ostvarenim rezultatima znanja i vještina iz geografske znanosti.

Predsjednik povjerenstva

Livno, 10. svibnja 2017.