Na već tradicionalnom Svečanom školskom satu u četvrtak 18. svibnja točno u podne u dvorani Narodnog sveučilišta uz nazočnost učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Gimnazije, resornog ministra Petra Galića i savjetnika Mate Spajića promovirano je 18 učenika oslobođenih polaganja mature. Među njima je jednoglasnom odlukom Nastavničkog vijeća promovirana i učenica generacije Mia Mihaljević. Najboljima su uručene knjige i cvijeće. Nakon završenih športskih natjecanja u odbojci i stolnom tenisu za djevojke i mladiće, nogometu i potezanju konopca medalje i pehare je najboljima uručio profesor Željko Šperac. Zahvalnice za izniman uspjeh na županijskom natjecanju iz geografije učenicima uručio je u ime Županijskog aktiva profesor Ladislav Kutleša.
Učenici oslobođeni mature 2016./2017.
IV.A Ivan Čelar, Tea Erceg, Krešimir Jozić, Niko Kasalo, Cecilija Maganić, Mia Mihaljević, Filip Petro
IV.B Kristina Granić, Anđela Jurič, Bruno Mioč, Ana Puđa
IV.C Ana Barać, Ivo Dalić, Šejla Druško, Mija Kaselj, Nikolina Krišto, Magdalena Šimić, Minela Zrno