Današnje druženje pjesnika i pisaca iz Društva hrvatskih književnika HB i učenika i nastavnika jezika osnovnih i srednjih škola u Livnu trajalo je više od predviđenog. Sedamdesetak učenika imalo je prigodu poslušati pjesme i kratku prozu izvorno od kreatora pjesnika i pisaca: Ružice Hrnjkaš, Ivana Sivrića, Mije Tokića, Stanislava Bašića, Marine Alerić- Bebić i fra Ćire Lovrića. Mnoštvo pjesničkih duša na jednom mjestu, pitko poetsko slovo prekidano pljeskom teklo je i teklo. Bio je to sjajan poticaj i učenicima- odvažiti se i podijeliti s nama svoje radove. Predsjednik DNK HB Ivan Sivrić uručio je školama sudionicama susreta priznanja i vrijedne knjige za školske knjižnice. Radosni povodom prvog ovakvog susreta i puni nade da je poetski ambijent bio vjetar u leđa mladim budućim pjesnicima i piscima zahvaljujemo književnicima na divnom druženju. Do nekog novog susreta dirnuti mladom kapljicom, cvrkutom ptice na prozoru, stijegom na kamu, novom nadom, mostovima koji nas riječju i duhovnošću vežu, pišite, govorite, ostavljajte trag.