U petak 17. studenog 2017. učenici i djelatnici Gimnazije Livno obilježavaju nekoliko značajnih nadnevaka u sklopu programa rada Vijeća učenika i Nastavničkog vijeća. Trosatnu radionicu povodom Međunarodnog dana tolerancije i Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad djecom s 24 učenika svih razreda Gimnazije održat će pedagoginja Marija Vukadin. Povodom Međunarodnog dana srednjoškolaca već tradicionalno učenici Gimnazije bit će odjeveni u bijele košulje s kravatama, a profesori neće usmeno provjeravati učenike.
Isti dan u 18 sati okupit će se učenici i djelatnici ispred Gimnazije te se nakon čitanja prigodnih tekstova o Vukovaru, simbolu žrtve i otpora, stradanja i pobjede, uputiti u povorci s upaljenim svijećama prema središnjem gradskom trgu. Na trgu će od 225 crvenih i bijelih svijeća učenici formirati hrvatski grb.