Izgradimo mostove za djecu u Africi

U organizaciji Udruge “Pontes”, u nedjelju 18. 11. 2018, u 19.00 sati, u Domu kulture u Prozoru, održan je humanitarni koncert za djecu u Africi pod motom ”Izgradimo mostove” . Tom prilikom udrugu i njen prošli i budući rad predstavio je njen predsjednik, fra Antonio Baketarić. Za bogat i dojmljiv program koncerta pobrinuli su se glumica Gordana Boban, Vokalna skupina „Arabella, Fratri iz Konga, Vernesa Manov Avdić i Lucija Šarčević. Svoj doprinos izvedbama glazbe inspirirane Afrikom dali su i članovi Mješovitog zbora Gimnazije Livno i Dječjeg zbora Osnovne glazbene škole ”Franjo S. Vilhar”. Posjetitelji su izvrsno reagirali na događaj i svojim dobrovoljnim prilozima osigurali značajna sredstva za hranu i školovanje djece u Africi, odnosno djece u Centru Otac Vjeko, koji se nalazi u afričkoj državi Ruandi. Centar, u kojem se školuju sva djeca, bez obzira na vjersku, plemensku ili neku drugu pripadnost, vodi bosanski franjevac fra Ivica Perić. Sličan događaj se na proljeće priprema u Livnu, u zajedničkoj organizaciji udruge Pontes i livanjskih zborova.

Komentari su zatvoreni.