JICA u Gimnaziji

Greška WordPress baze podataka: [Duplicate entry '0' for key 'PRIMARY']
INSERT INTO `wp_postmeta` (`post_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (1846, '_oembed_e6558286889c9ad473ca048c9ce78650', '<iframe title=\"video 1 ajna\" width=\"850\" height=\"478\" src=\"https://www.youtube.com/embed/oHIRoG380Ys?feature=oembed\" frameborder=\"0\" allow=\"accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture\" allowfullscreen></iframe>')

Greška WordPress baze podataka: [Duplicate entry '0' for key 'PRIMARY']
INSERT INTO `wp_postmeta` (`post_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (1846, '_oembed_time_e6558286889c9ad473ca048c9ce78650', '1624030052')

Gimnazija Livno je jedna od prvih pilot-škola u BiH koja je pristupila Projektu modernizacije Nastavnih planova i programa te udžbenika informatike za srednje škole gimnazijskog usmjerenja.
Cijeli projekt je koordinirala Vlada Japana putem Japan International Cooperation Agencije (JICA)-[Džajka] koja je i opremila naš kabineta informatike novom i suvremenom informatičkom opremom te organizirala putovanje profesora Slavena Ničea u Japan.
Po povratku iz Japana prema metodičkim preporukama i našeg profesora lokaliziran je udžbenik, a danas se isti koristi u svim Općim gimnazijama u BiH koje rade prema JICA programu nastave informatike.
Uspješnost i doprinos naše škole cijelom projektu dokazuje i posjet TV ekipe iz Japana koji su u suradnji s BHTV ekipom bili gosti naše škole na jedan dan, snimajući TV emisiju o našoj školi.
I mi učenici 1. A odjela imali smo priliku reći svoje mišljenje o nastavi informatike koju radimo prema novom nastavnom planu i programu kojega imaju i učenici naših godina u Japanu.
Fotografije i video zapis tog zanimljivog susreta možete vidjeti ovdje.