Danas je u našoj školi u organizaciji Stručnog aktiva profesora njemačkog jezika, BHDLV i Goethe instituta održano Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika. Na natjecanju su sudjelovali učenici iz srednjih škola iz Drvara, Glamoča, Kupresa, Tomislavgrada i Livna. Prema ZEROJ-u natjecanje je održano u nivoima A2, B1 i B2.
Rezultati:
A2 nivo
3. mjesto Amila Kovačević – Gimnazija Tomislavgrad
2. mjesto Maja Turalija – Gimnazija Kupres
1. mjesto IVA JOZIĆ – GIMNAZIJA LIVNO

B1 nivo
3. mjesto Antonio Mirko Toto- Gimnazija Livno
2. mjesto Lejla Kapetanović- Gimnazija Tomislavgrad
1. mjesto ADISA ŠANJTA- GIMNAZIJA GLAMOČ

B2 nivo
3. mjesto Minela Šanjta- Gimnazija Glamoč
2. mjesto- Ivana Dakić- Gimnazija Drvar
1. mjesto- ANAMARIA ĆAVARUŠIĆ- GIMNAZIJA TOMISLAVGRAD

Pobjednice na sva tri nivoa, u pratnji svojih profesorica, Marije Papić, Ilde Halak i Zdravke Krišto idu na državnu olimpijadu njemačkog jezika u Sarajevo, koja će se održati 13. travnja na Goethe institutu. Našim učenicama i njihovim profesoricama čestitamo i želimo puno uspjeha i na državnoj olimpijadi.

Stručni aktiva profesora njemačkog jezika HBŽ.