Danas je u Gimnaziji Livno istovremeno kad i u svim drugim školama u Bosni i Hercegovini provedeno školsko vjeronaučno natjecanje Vjeronaučna olimpijada 2019. u organizaciji Katehetskog ureda Vrhbosanske nadbiskupije Sarajevo. Na školskom vjeronaučnom natjecanju sudjelovalo je 20 učenika i učenica Gimnazije: Lara Marić, Josipa Mihaljević, Lucija Ištuk,Karla Križan, Drago Markov, Ante Vujeva, Magdalena Bandov, Marija Mandić, Mate Pervan, Vinko Šantić, Ana Puđa, Karla Čeko, Filip Karaula, Anđela Pervan, Božena Barišić, Katarina Periša, Iva Marijan, Slavko Mišković, Marko Perković, Mihaela Pavlović.Na županijsko natjecanje koje će se održati u ožujku kvalificirale su se, prema pravilima, četiri učenice:

1. Lara Marić
2. Josipa Mihaljević
3. Lucija Ištuk
4. Karla Križan

Čestitke najboljima i pohvala svim učenicima sudionicima natjecanja, mentorici učenicima Gimnazije na vjeronaučnoj olimpijadi s. Mariji Mihaljević te članovima Povjerenstva koje je pratilo natjecanje: Dinku Periši, prof, Ružici Medo, prof., Andrei Penjak, prof., Mariji Vukadin, prof.