U organizaciji Nacionalnog katehetskog ureda iz Sarajeva, 30. travnja 2019. godine u Stocu je održana Vjeronaučna olimpijada 2019., državno natjecanje iz vjeronauka s temom: „Brak i obitelj u Božjem naumu.“
U slijedu ovogodišnjih natjecanja iz vjeronauka, ovo je nastavak već održanog natjecanja na školskoj i županijskoj razini.
Na natjecanju je sudjelovalo 19 srednjih škola i 20 osnovnih škola iz Bosne i Hercegovine. Našu školu predstavljale su učenice: Lucija Ištuk, 2.b.; Lara Marić, 2.c.; Josipa Mihaljević, 3.a. i Karla Križan, 3.c. Naše učenice uspjehom su svrstane na zlatnu sredinu. Hvala vrijednim učenicama i mentorici sestri Mariji Mihaljević na sudjelovanju, predstavljanju škole i uloženom trudu.
Vi ste ponos Gimnazije.
Radosni čestitamo učenicama OŠ „Fra Lovro Karaula“ PŠ Ljubunčić i njihovoj vjeroučiteljici Ivani Papić na osvojenom trećem mjestu na Vjeronaučnoj olimpijadi 2019.