Učenici trećih razreda Gimnazije Livno posjetili su u srijedu, 4. prosinca 2019. Upravu Grada Livna. Budući da se nastavom Sociologije obrađuju teme usko vezane za društvene organizacije, društvene institucije i birokraciju, ovom praktičnom nastavom učenicima je predočeno kako realno, svakodnevno funkcioniraju takve vrste organizacija. Gradonačelnik Livna, gospodin Luka Čelan, primio je učenike i obrazložio načine rada Ureda gradonačelnika i Gradskog vijeća. Također, šefovi svih službi Grada Livna su pojasnili kojim poslovima se bave i koje su nadležnosti svake službe. Učenicima je predstavljen cjelokupan djelokrug Uprave Grada Livna, nadležnosti Grada, a naglašene su i nadležnosti ostalih institucija. Nadamo se da će ovakvi susreti postati redoviti jer teorijska saznanja dobivaju vrijednost tek kada ih provodimo u djelo. Učenike Gimnazije u posjet Gradskoj upravi vodila je profesorica sociologije u našoj školi i gradska vijećnica Hana Milak. U ime učenika Gimnazije Livno, zahvaljujemo Gradonačelniku i službama Grada Livna na gostoprimstvu, organiziranosti i ljubaznosti.