9. travnja 2020.

Drage učenice i učenici, djelatnice i djelatnici, roditelji učenika, prijatelji. U ovom vremenu svi smo postali dionici posebnih i inovativnih stranica povijesti obrazovanja u Gimnaziji Livno. Ne zato što smo to htjeli, već zato što smo na to pozvani. Možda smo dio svega ovoga kako bismo bili poučeni da ne smijemopostati kolotečinapred puninom životne i odgojno-obrazovne dinamike, možda kako bismo uvidjeli svoje mogućnosti, testirali svoje snage, ojačali za nove spoznaje, ohrabrili se pred novim izazovima, živjeli više zajedništvo, prihvatili svoju malenost.

Bez obzira na svu težinu i kompleksnost situacije vidim kako zajedno pronalazimo rješenja, prelazimo prepreke. Razlog tom može biti samo jedan-ljubav. Samo ljubav pronalazi rješenje za svaku lošu situaciju, samo ljubav pokazuje izlaz iz svake krize, samo ljubav sve podnosi,  pobjeđuje, samo se ljubavlju može sve.

Ako  imamo ljubavi, onda je izdrživ i hod po trnju za dolazak do zvijezda. Zar nije Uskrs baš sve to!?

Stoga svima vama, vašima, ali i cijelom svijetu želim bojama ljubavi obojan Uskrs. Neka te boje što prije nadvladaju jednobojnost svakodnevice i preobraze je u mjesto života u svoj punini.Budimo dionici te preobrazbe; jer znamo, jer možemo, jer trebamo!

Sretan vam Uskrs! Sretan vam Vaskrs!Sretan život!