Akcija koju Gimnazija Livno i to zajedno Vijeće učenika i Nastavničko vijeće provode već osam godina obuhvaća obitelji u potrebi, a provodimo je u prosincu svake godine pod nazivom Od srca-Gimnazija Livno. Radosni što u rijeku dobrote u predblagdansko vrijeme možemo utkati i svoju kap. Ove godine podijeli smo 6 paketa Od srca-Gimnazija Livno za 6 obitelji.  Akciju pomoći obiteljima i pojedincima u potrebi od ovog studenog provodimo kontinuirano u „Hladnjaku dobrote“ i nastavit ćemo neumorno. Pozivamo i sve Livnjake, dođite do Gimnazije ostavite u „Hladnjaku“ višak hrane koji imate, netko će biti beskrajno zahvalan.

Učenici Gimnazije Livno su proveli danas i svoju akciju „Jedno dijete-jedan slatkiš“ posjetivši odjele pedijatrije i ginekologije Županijske bolnice u Livnu. Majkama i bebama na ginekologiji, te djeci na dječjem odjelu donijeli su vedre pakete radosti. Na ovaj način djeca misle o djeci, raduju se novom životu i priželjkuju ozdravljenje onih koji su bolesni.

Učenicima i djelatnicima Gimnazije Livno HVALA, VI STE PONOS GIMNAZIJE.