Članovi Mješovitog zbora Gimnazije Livno i Dječjeg zbora OGŠ “Franjo S. Vilhar” otputovali su u Split u subotu 10. prosinca, kako bi poslušali Večer novih skladbi u sklopu 26. Cro Patrie. Svojim izvedbama posebno su ih oduševili zborovi glazbenih akademija iz Mostara, Splita i Zagreba.

Među pjevačima je bila i bivša učenica naše gimnazije i glazbene škole, sada uspješna studentica klavira, Petra Krišto.

Našim zborašima bio je ovo prvi posjet koncertnoj dvorani Hrvatskog doma Split. Međunarodni festival zborske glazbe “Cro Patria” prate od osnutka, a od publike su polako prerasli i u sudionike. Gimnazijski zbor je 2014. godine praizveo skladbu “Laudate Dominum” slovenskog skladatelja  Blaža Rojka, a 2015. godine osvojio je brončanu diplomu u kategoriji slobodnog programa. Iste godine Dječjem zboru je dodijeljeno posebno priznanje za sudjelovanje.

Zahvaljujemo ravnatelju Glazbene mladeži Split gospodinu Peri Prosenici na gostoprimstvu i veselimo se nastavku suradnje.