U organizaciji Zavoda za odgoj i obrazovanje danas je, 14. Prosinca 2022. u Hotelu „Park“ u Širokom Brijegu održano debatno natjecanje učenika četiri srednje škole Gimnazije Livno, Gimnazije fra Dominika Mandića Široki Brijeg, Srednje strukovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića Livno i Srednje strukovne škole Široki Brijeg na temu „I ja se pitam“- uže vezano za obrazovni sustav u našoj državi. Tročlano povjerenstvo je najveći broj bodova za debatu dalo Gimnaziji Livno obrazloživši pobjedu gimnazijskog debatnog tima izvrsnom argumentacijom, široko provedenom anketom u školama u BiH koja je argumentima livanjskih gimnazijalaca dala težinu i legitimitet. Članovi debatnog tima Gimnazije Livno su: Andrija Brešić, Ivan Džeko, Iva Ivković, Stana Lijović, Jakov Mihaljević, Petar Pavić, Ema Periša, Petra Popović, Rea Šesto i Lana Vukadin. Voditeljica gimnazijskog debatnog kluba je Ana-Marija Mišković, a suradnik voditelj je pedagog Salih Karalić. Iskrene čestitke pobjednicima, nastavite kroz život služeći se argumentima, dokazima i izvrsnošću. VI STE PONOS GIMNAZIJE.