Antonio Živko iz Gimnazije Livno treći na Uskrsnom šahovskom turniru

HŠK (Hrvatski šahovski klub) Kupres je organizirao 26. tradicionalni Uskrsni turnir, no ovaj put za kadete i juniore s područja županije. To je prvi turnir samo za učenike osnovnih i srednjih škola na području županije.
Škole koje su sudjelovale: Gimnazija Livno, Srednja škola “Tin Ujević” Glamoč, Osnovna škola Drvar, Osnovna škola Ivana Mažuranića Tomislavgrad, Osnovna škola “fra Miroslava Džaje”, Srednja škola Kupres, Srednja strukovna škola Tomislavgrad i Gimnazija “Marka Marulića” Tomislavgrad.
Ukupno učenika: 59.
Učenici srednjih i osnovnih škola su išli zajedno u parovanje kroz 9 kola.
Turnir se odvio prema švicarskom sustavu (računalno parovanje)
Trajanje: 10 min po igraču.

Nakon svakog kola su objavljeni rezultati od tog odigranog kola i novi raspored parova za iduće kolo.
Na kraju je objavljena ukupna lista rezultata učenika svih odigranih kola.
Prva tri najuspješnija šahista u obje kategorije ostvarila su pravo sudjelovanja na seniorskom turniru.
Dodjela nagrada: prva 3 mjesta dobili su pehare (u ovom slučaju to su bili srednjoskolci), a sljedeća tri osnovnoškolca su dobili medalje.

Juniorska kategorija (srednjoškolci):
1. Petar Madunić – Gimnazija Marka Marulića Tomislavgrad
2. Bože Drmić – Gimnazija Marka Marulića Tomislavgrad
3. Antonio Živko – Gimnazija Livno

Kadetska kategorija (osnovnoškolci):
1.Mijo Ivić – Kupres
2. Stipe Marković – Tomislavgrad
3. Ivan Madunić – Tomislavgrad

HŠK Kupres je osigurao obrok i piće za sve sudionike.
Čestitamo našem Antonio na zapaženom rezultatu, a svim sudionicima na sudjelovanju. Ovo natjecanje je bilo prvo vjerujemo u nizu naše šahovske sekcije koju vodi Ana-Marija Mišković, profesorica fizike u Gimnaziji Livno
Vi ste ponos Gimnazije.