Zboraši iz Livna na ”Zeničkom proljeću”

U sklopu ovogodišnjeg izdanja manifestacije ”Zeničko proljeće”, u petak 12. svibnja u Bosanskom narodnom pozorištu Zenica održan je odlično posjećen koncert privlačnog naziva ”Povedi me u Disneyland”.

Publiku su u Disneyland poveli združeni učenici osnovne i srednje muzičke škole iz Zenice okupljeni u veliki zbor i orkestar, predvođeni izvrsnim solistima. S velikim zadovoljstvom u zboru su im se pridružili članovi Dječjeg zbora OGŠ ”Franjo S. Vilhar” i Mješovitog zbora Gimnazije Livno.

Uz glazbene teme iz Aladina, Kralj lavova, Snježno kraljevstvo i ostalih omiljenih animiranih filmova publika je mogla uživati i u glazbi iz Harry Pottera i Pirata s Kariba, uz videoprojekcije koje su upotpunile ugođaj. Za osmišljavanje programa i aranžmane zaslužni su profesori Ado Klobodanović i Elvira Berrigan, zajedno s maturantima Azrom Šarić i Stefanom Kokićem. Dirigentsku palicu dijelile su profesorice Tanisa Cikotić i Elvira Berrigan.

Zahvaljujemo domaćinima na pozivu i gostoprimstvu i radujemo se nastavku suradnje naših škola na sličnim projektima.