Iva je naša bivša učenica, ponosni smo na njen rad, uspjeh, a osobito lijepo je čuti njen glas. Teolog, glazbenica, praktičarka ekspresivne art terapije, geštalt pedagoški savjetnik i voditeljica iznimno uspješnog projekta PreobraŽENA, održanog u Livnu od rujna 2021. do siječnja 2023. Dugi niz godina je radila u osnovnim i srednjim školama, u glazbenoj redakciji radio Splita, kao kolumnistica Slobodne Dalmacije i članica nekoliko višestruko nagrađivanih zborova u Hrvatskoj. Danas je doktorandica Obiteljske i bračne terapije u Ljubljani, dopredsjednica Društva integrativne geštalt pedagogije, asistent u edukaciji ekspresivne art terapije u Zagrebu i su – trener u edukaciji integrativne geštalt pedagogije u Splitu. Pokrenula je prvo geštalt – pedagoško savjetovanje “U procesu”, u Splitu. Još od gimnazijskih dana je pjevala u nekoliko livanjskih bendova s kojima je izdala albume ‘’Do kraja vremena’’ i ‘’Mirna Bosna”. Od 2016. do danas pjeva u sastavu TransAcoustic s kojim je, za izdavačku kuću Scardona i u suradnji s renomiranim glazbenicima iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, snimila obradu poznate Gibonijeve pjesme “Kad sam nasamo s njim” i posljednji singl “Pokidana jedra”. Poslušajte u tišini singl “Pokidana jedra”.