U cilju popularizacije nastavnog predmeta i poticanja natjecateljskog duha stručni aktiv geografije srednjih škola HBŽ je uz potporu Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i sporta organizirao po četvrti put natjecanje učenika srednjih škola iz geografije. Unatoč pandemiji i epidemiološkim mjerama natjecanje je uspješno održano 14. svibnja 2021. u prostorijama Gimnazije Livno. Natjecanje je organizirano za učenike prvih, drugih i trećih razreda srednje škole, a sudjelovali su većinom učenici gimnazijskog programa iz četiri škole u županiji. Trideset dva učenika su pristupila natjecanju, a najbolji geografi srednjih škola po razredima u našoj županije su:

 1. razred Škola
 2. Ivan Križan Gimnazija Livno
 3. Ivana Baković Gimnazija Livno
 4. Antonela Vranješ SŠ „Tin Ujević“ Glamoč
 5. razred Škola
 6. Andrija Brešić Gimnazija Livno
 7. Natali Mišić Gimnazija Livno
 8. Karla Damjanović SŠ „Tin Ujević“ Glamoč
 9. razred Škola
 10. Drago Perić Gimnazija Tomislavgrad
 11. Cecilija Gečević Gimnazija Livno
 12. Marina Gotovac Gimnazija Livno

Učenici koji su osvojili prva tri mjesta dobit će priznanja, ostali učenici zahvalnice, a troje najboljih po razredima i prigodan dar. Predsjednik povjerenstva za provedbu natjecanja Krešimir Milošević, prof. čestita svim natjecateljima na ostvarenim rezultatima znanja i vještina iz geografske znanosti.

Predsjednik povjerenstva
Krešimir Milošević, prof.

Livno, 17. svibnja 2021.